infolinia: +48 535 025 835
             +48 690 881 835

Kredyt, pożyczka czy leasing. Czyli jak sfinansować zakup nowego sprzętu?

, Venus-Beauty.pl

Decyzja dotycząca finansowania zakupu nowego urządzenia do gabinetu kosmetycznego  jest z reguły najważniejszym aspektem całego procesu zakupowego. Na rynku obecnych  jest wiele rozwiązań, które pomogą Wam sfinansować wymarzony produkt. Którą opcję wybrać i która będzie najbardziej opłacalna?  

Wgłębiając się w temat źródeł finansowania możemy wyróżnić nawet kilkanaście różnych  sposobów. Są nimi kredyty, dotacje czy leasingi. Aby określić które rozwiązanie jest dla  Was najbardziej korzystne, należy określić aktualne i przyszłe potrzeby finansowe Waszej  firmy.  

Kredyt jest jednym z najbardziej popularnych i tradycyjnych źródeł finansowania. Pomaga  on w sfinansowaniu produktów, usług czy nieruchomości. W przypadku kredytu na  podstawie wystawionej faktury księgowany będzie zarówno koszt faktycznej ceny  nabycia urządzenia, jak i odsetki naliczone od zaciągniętego kredytu (uznane jako koszt).  Należy jednak pamiętać, że w zależności od sporządzonych zapisów w umowie, bank  może stać się współwłaścicielem danego urządzenia, a tym samym ograniczać wartość amortyzacyjną do wartości, której właścicielem jesteście. 

Alternatywnym sposobem sfinansowania urządzenia do Waszego gabinetu  kosmetycznego jest leasing. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że od początku trwania  umowy zakupione urządzenie stanowi Waszą własność. W naszej firmie możliwy jest  zakup urządzenia w oparciu o Leaselink - leasing dla firm. Opiewać on może na okres  od 3 do aż 60 miesięcy. Opcja ta jest jedną z najprostszych na rynku. Nie wymaga ona  wypełniania i przesyłania wniosków, a wszelkich formalności można dokonać online w  zaledwie 5 minut.  

Innym będącym w ostatnich latach bardzo popularnym sposobem finansowania małych i  średnich przedsiębiorstw są dotacje unijne, będące bezzwrotną pomocą przyznawaną na  np. rozwój przedsiębiorstwa. Jednakże, kupując urządzenie właśnie ze środków unijnych  nie będziecie mieli możliwości ująć ich w kosztach, ponieważ odpisy amortyzacyjne nie  

będą stanowiły kosztu podatkowego. 

 

Pamiętaj, tylko my jesteśmy Venus-Beauty!

Inspiracje roku 2019
LNE
GENADENSIS
Złota 7
Hurtownia roku

Formy płatności