Programy wspracia

Oksybrazja

Nowością w ofercie firmy Venus Beauty jest maszyna do wykonywania zabiegu oksybrazji tlenowej oraz mikrodermabrazji diamentowej.

 

            Zabieg oksybrazji tlenowej, inaczej peeling wodno-tlenowy czy mikrodermabrazja tlenowa polega na prowadzeniu po twarzy strumienia tlenu oraz rozproszonych kropli soli fizjologicznej, która rozprasza się na powierzchni skóry i powoduje tarcie, ale nie podrażnia jej. Mogą ją spokojnie wykonywać osoby z cerą naczynkową i osoby, którym mikrodermabrazja polegająca na ścieraniu mechanicznym jest zbyt nieprzyjemna. Zaletą tego zabiegu jest możliwość wprowadzania pod ciśnieniem roztworu substancji odżywczych zawartych w serum. Dzięki podciśnieniu rozprowadzanie substancji jest łatwiejsze i docieranie do głębszych warstw naskórka. Dodatkowo oksybrazja pozwala na głębokie oczyszczanie skóry, peeling wierzchniego naskórka oraz jego regeneracja. Sebum, alergeny, roztocza są natychmiastowo usuwane. Polecany jest również dla skór trądzikowych. Złuszczanie naskórka powoduje oczyszczenie cery, odświeżenie i wygładzenie oraz wyrównanie pigmentacji skóry. Celem złuszczania jest również wygładzanie niewielkich zmarszczek. Metod złuszczania jest wiele, zaczynając od  różnych rodzajów peelingów stosowanych w domu, przez peelingi kawitacyjne, złuszczanie kwasami, do metod stosowanych w salonach kosmetycznych, jak np. mikrodermabrazja. Od jakiegoś czasu również oksybrazja.

            Oksybrazja eliminuje zaskórniki, zmniejsza widoczność porów, eliminuje bakterie beztlenowe wywołujące trądzik, może zmniejszać blizny, wygładza, rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt, spłyca zmarszczki.

 

            Mikrodermabrazja diamentowa polega na złuszczeniu kolejnych warstw naskórka za pomocą ścierających diamentowych końcówek i siły ssącej. Maszyna do mikrodermabrazji diamentowej zazwyczaj posiada 9 różnych głowic. Głowice mają różną gradację i rozmiary.  Końcówki można wymieniać na dowolną głowicę w trakcie zabiegu poprzez przykręcenia do dyszy. Urządzenia w większości wyskalowane są do maksymalnego podciśnienia 68cmgh. Złuszczanie może być delikatne i wtedy używamy głowicę o delikatnej ścieralności w przypadku skór wrażliwszych. Skóra tłusta i gruba wymaga mocniejszego złuszczania. Kosmetolog przy wywiadzie wstępnym z klientem ocenia skórę i podejmuje rozważną decyzję jakie głowice powinien użyć. Jakie efekty można uzyskać po tym zabiegu? Skóra zostaje wygładzona, odświeżona co daje nam efekt lepszego wchłaniania preparatów. Mikrodermabrazja diamentowa skutecznie zmniejsza drobne zmarszczki, kurze łapki, blizny potrądzikowe czy przebarwienia. Stymuluje odnowę komórkową skóry i kolagen. Rezultaty zabiegu są widoczne natychmiastowo po zabiegu. Zalet mikrodermabrazji diamentowej jest wiele: bezpiecznie kontrolujemy głębokość ścierania, stymuluje mikrokrążenie skóry, wzmacnia zdolności obronne skóry ( pobudza kolagen i elastynę). Co więcej,  jest doskonałą alternatywą dla peelingów chemicznych. Osoby, które często mają uczulenia na peelingi chemiczne w zupełności mogą znaleźć zamiennik w tym peelingu mechanicznym. Zabieg jest przyjemny i nie powoduję dyskomfortu u klientki po zabiegu. Warto zwrócić uwagę na to, że kobiety w ciąży mogą korzystać z mikrodermabrazji diamentowej. Typowe przeciwwskazania do zabiegu to: zakażenia wirusowe, zakażenia bakteryjne, zakażenia grzybicze, skłonność do keloidów, naczyniaki jamiste oraz trądzik różowaty, krostkowy i ropowiczy. Seria zabiegów składa się najczęściej  z 5-10 zabiegów. Terapia odmładzająca trwa w odstępie 10-15 dniowym, natomiast terapia przeciwtrądzikowa w odstępie 3 tygodniowym. Objawy mogące wystąpić po zabiegu to nadwrażliwość skóry, uczucie ściągania, uczucie mrowienia czy świądu oraz rumień utrzymujący się od 24-48h po zabiegu.

 

            Podczas oksybrazji, płyn pobierany z czystej butli przepływa przez przewód do uchwytu dotykając skóry w celu jej odnowy i oczyszczenia jednocześnie będąc zasysany do butli z brudną wodą.

            W mikrodermabrazji diamentowej za pomocą głowicy diamentowej oraz podciśnienia następuje tarcie skóry w celu uzyskania mocnego peelingu mechanicznego i usunięcia martwego naskórka. 

 

                                                                                               mgr Klaudia Wałejko

                                                                       Kosmetolog, Menedżer Produktów Kosmetycznych

                                                                             Właściciel gabinetu Perła Lux w Gdańsku

 

Przeczytaj również

20 październik 2018
Wczoraj uczestniczyliśmy w Międzynarodowej Konfere...
Wczoraj uczestniczyliśmy w Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej, oprócz pokazu urządzeń ...
Czytaj więcej
18 październik 2018
Czytaj więcej
17 październik 2018
W ten piątek będziemy uczestniczyć w Międzynarodow...
W ten piątek będziemy uczestniczyć w Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt. "Estetyka ...
Czytaj więcej

VENUS-BEAUTY.PL
w liczbach

3303
Wyposażonych
gabinetów
100
Pozytywnych
referencji
860
Pozycji
w magazynie
2016
FIRMA PRZYJAZNA
ŚRODOWISKU
14
Kroków przy pakowaniu
każdego produktu

KREATOR KOMBAJNU
KOSMETYCZNEGO

Zaprojektuj i zamów
swój własny
kombajn kosmetyczny

KATALOG PRODUKTÓW

Zamów bezpłatny katalog naszych produktów

SZKOLENIA

KOMPLEKSOWE KURSY Z OBSŁUGI


Indywidualne podejście do każdego kursanta, otwartość i miła atmosfera zapewni skuteczne przeszkolenie nawet początkujących kosmetyczek/kosmetologów.